02.03.2020
Consilier vanzari

Specialist Vanzari SEAT

Responsabilitati principale:

· Indeplinirea planului de vanzari asumat cu directorul de vanzari;

· Atragerea de noi clienti si mentinerea legaturii cu clientii existenti;

· Intocmirea ofertelor pentru autovehicule, insotite de datele tehnice si prezentarea serviciilor financiare oferite de Porsche Finance Group;

· Informarea clientilor despre posibilitatea efectuarii de test-drive-uri si organizarea propriu-zisa a acestora;

· Gestionarea operatiunilor de leasing si consilierea clientului pe tot parcursul procesului de finantare;

· Incheierea contractelor de vanzare-cumparare, comandarea autovehiculelor, mentinerea unei legaturi permanente cu clientii, in vederea indeplinirii obligatiilor contractuale;

· Urmarirea platilor si livrarea autovehiculelor;

· Prezentarea modului de functionare a comenzilor autovehiculului, a conditiilor de garantie si a persoanei de legatura din service, la livrarea unui autovehicul nou;

· Actualizarea permanenta a bazei de date cu clienti.

Cerinte:

· Experienta in vanzari;

· Orientare catre client;

· Aptitudini de comunicare si integrare, empatie;

·Competente cognitive (abilitati de invatare, inovare, planificare si organizare);

· Competente personale (deschidere, initiativa, angajament si perseverenta);

· Studii superioare, absolvite sau in curs;

· Permis de conducere valid;

· Limba engleza (minim nivel mediu);

· Etica profesionala (confidentialitate).

Porsche Inter Auto Romania S.R.L.
077040 Bucuresti
Adresa: Sos de Centura nr. 53, Chiajna, llfov
Telefon 0040 21 203 12 21/22 021-9229